میوه خشک استوایی – وارداتی

میوه خشک استوایی – وارداتی

در کنار میوه خشک های ایرانی که از تنوع بالایی برخوردار بوده و علاوه بر بازار داخلی، در بازار جهانی نیز مشتریان بسیار خوبی دارند؛ بخشی از میوه خشک های بازار آجیل ایران به محصولات وارداتی اختصاص دارد.

محصولاتی که از کشورهای استوایی مانند تایلند و یا آمریکا و کانادا وارد کشور می شوند و طیف متنوعی از محصولات را در بر می گیرند.

زنجبیل حبه و اسلایس

زنجبیل اگر چه میوه خشک نیست اما اغلب در لیست میوه های خشک وارداتی عرضه می شود؛ محصولی پرطرفدار که با داشتن طعمی تند و شیرین مورد استقبال بسیاری از افراد در شهرهای مختلف ایران قرار می گیرد.

زنجبیل به دو شکل حبه و اسلایس و همچنین معمولی یا شکری وارد کشور شده و در بازار آجیلی توزیع می شود.

آناناس حبه ای و اسلایس

آناناس وارداتی به کشور نیز اشکال و انواع متفاوتی دارد؛ حلقه ای، حبه ای و اسلایس.

شکل حبه ای آن به دو نوع آناناس رنگی که خود شامل چهار رنگ قرمز، سبز، نارنجی و زرد است و نیز آناناس معمولی یا زرد اختصاص می یابد.

آناناس رنگی نیز مانند زنجبیل حبه جزء پرطرفدارترین و پرفروش ترین میوه خشک های وارداتی محسوب می شود.

این محصول را در بازار آجیل ایران علاوه بر مخلوط های میوه خشک استوایی، به همراه آجیل ایرانی نیز می توان مشاهده کرد.

پوملو حبه ای و اسلایس

پوملو حبه ای و اسلایس رنگی سبز دارد و برای فروش به صورت تک محصولی و یا به همراه ترکیبی با چند میوه خشک استوایی گزینه ای مناسب محسوب می شود.

انبه حبه ای و اسلایس

انبه جزء محصولاتی است که علاوه بر اسلایس خشک ایرانی، نوع وارداتی آن نیز در بازار به دو شکل اسلایس و حبه ی عرضه می شود.

این محصول نیز انتخابی مناسب برای میکس کردن به همراه چند میوه خشک استوایی می باشد و البته نوع حبه ای آن طرفداران بیشتری دارد.

طالبی حبه ای و اسلایس

همان طور که می دانید طالبی خشک اسلایس در داخل کشور تولید می شود؛ اما نوع وارداتی آن نیز در اشکال حبه ای و اسلایس ارائه می گردد.

پاپایا حبه ای و اسلایس

پاپایا میوه ای نارنجی رنگ است که شکل خشک شده ی آن به دو صورت نارنجی و دو رنگ طبیعی تولید می شود و البته نوع قرمز آن نیز تولید می گردد که رنگ طبیعی میوه نیست.

این محصول را می توان در اشکال حبه، اسلایس و یا حتی رشته ای وارد و توزیع کرد.

نارگیل حبه ای و اسلایس

نارگیل نیز مانند انبه علاوه بر خشک شدن در داخل کشور، به صورت خشک شده و در اشکال حبه ای و اسلایس وارد می گردد.

این محصول را نیز می توان در مخلوط های استوایی مورد استفاده قرار داد.

مخلوط حبه ای و اسلایس

ترکیب کردن چندین طعم و رنگ از میوه های خشک روشی است که هم در میوه خشک های ایرانی و هم وارداتی توسط بسیاری از افراد و شرکت ها مورد استفاده قرار می گیرد.

مخلوط های حبه و اسلایس وارداتی را می توان هم به شکل فله ای و هم در بسته بندی های متفاوت عرضه نمود.

سیب اسلایس

سیب اسلایس نیز علاوه بر تولید در داخل کشور، در کشورهای دیگر نیز تولید می شود و امروزه امکان توزیع آن در بازار داخلی وجود دارد.

گلابی اسلایس

گلابی جزء محصولاتی است که تولید آن به ایران محدود نبوده و امروزه نوع خارجی ان نیز در بازار آجیلی کشور عرضه می شود.

هلو اسلایس

اگر چه هلو اسلایس ایرانی طعم و کیفیت عالی داشته و با استقبال زیادی همراه است؛ اما نوع خارجی و وارداتی آن به بازار ارائه می شود.

کیوی اسلایس

همان طور که می دانید کیوی خشک شده ی ایرانی، اسلایس و حلقه ای شکل است و البته نوع وارداتی آن نیز وجود دارد که البته به دلیل تفاوت در روش خشک شدن شکلی متمایز دارد.

بلوبری

بلوبری جزء میوه خشک هایی است که به شکل کامل خشک می شود و علاوه بر مصرف در بازاز آجیلی، گزینه ای مناسب جهت شرکت های دمنوشی است.

این محصول مانند گیلاس بری و گوجی بری به شکل کامل و درسته خشک می گردد.

کرنبری

کرنبری نیز مانند بلوبری و گوجی بری، مورد توجه شرکت های دمنوشی است و بنابراین علاوه بر این که در بازار آجیلی و به شکل ساده یا مخلوط با دیگر میوه های خشک وارداتی قابلیت عرضه دارد، برای این شرکت ها نیز گزینه ای مناسب محسوب می شود.

گوجی بری

از جمله میوه خشک های مورد توجه خانواده ی بری ها، گوجی بری است که به دلیل خواص بسیار خوبی که برای آن ذکر شده، در شرکت های تولید دمنوش با استقبال بالایی همراه می باشد.

گیلاس بری

گیلاس بری نیز جزء میوه خشک های وارداتی است که به شکل کامل خشک می شود و در سه نوع گیلاس قرمز، نارنجی و سبز وارد و در بازار توزیع می شود.

این محصول را نیز می توان در ترکیب های میوه خشک خارجی مورد استفاده قرار داد.